הבלוניסטים

 

הבלוניסטים

סניף צפון:

ת.ד 144 גן השומרון 38825
טלפון: 04-6372484

סניף מרכז:

רמת השרון
טלפון: 03-5400911


 שער בלונים ענק

לב בלונים ענק בגובה 3 מטר

שער בלונים ענק

בלוני מיילר בצורת לב

אשכולות בלונים וכוכבים

עמודי בלונים וקשת בלונים

בלונים בעיצוב חופשי

  בלונים

 
 

ניפוח בלונים - הליום


פעמים רבות אנשים מבקשים מאיתנו בלונים עם הליום כד לשאוף את ההליום שבתוכם. תמיד אנו אומרים להם שהדבר מסוכן ועלול להזיק לבריאותם. הליום כמובן הוא גז אינרטי (הוא אינו יוצר קשרים כימיים עם חומרים אחרים) ולכן רבים חושבים שהשאיפה ממנו (שיוצרת קול ציף ציף נחמד) אינה יכולה להזיק. אז צר לי לאכזב אתכם, הדבר עלול להזיק לכם מאד – ולפניכם נכתב ההסבר לכך:
ניפוח בלונים מנופחים בהליום מוצמדים לכם לפה, אתם נושמים את ההליום מתוך בלונים אלה תוך מחשבה שלא יקרה לכם דבר. הבעיה מתחילה כאשר במקום חמצן נכנס לכם הליום לגוף. אם תעצרו את נשימתכם לכמה שניות, תרגישו צורך עז להתחיל לנשום שוב. הדבר קורה בגלל שהריאות רוצות לקבל תנועה של אוויר פנימה והחוצה. הצורך הזה בנשימה נועד להגן על הגוף מפני מצב שבו לא נשמתם למשך זמן רב ותאי גוף חשובים התחילו למות בגלל חוסר בחמצן. להבדיל, אם תיקחו בלונים, תנפחו אותם בהליום ותצמידו לפיכם. ה"אוויר" שתנשמו בעצם לא יהיה אוויר אלא הליום. יחד עם זאת המנגנון בגוף ש"דורש" מכם להמשיך ולנשום לא יפעל מאחר והריאות עובדות והוא אינו יודע שכל מה שנכנס לתוכם זה הליום מתוך בלונים ולא אוויר צח וטהור הנמצא באטמוספירה. נשימה ממושכת בצורה הזאת תגרום לכם בהתחלה לסחרחורת ועלולה אף להביא לעילפון וכל זאת מבלי שהגוף מודע למצבו אינכם מבינים ממה נובעת הרגשתכם הנוראה שכן שאפתם גז שאינו מזיק.
סיפור קטן שקרה לי לפני כמה שנים:
הגעתי לבניין משרדים לניפוח בלונים לכבוד יום הולדת של חברה. נפגשתי עם הגברת שהיתה אחראית על ההכנות וערכנו סיור קצר במקום כדי להבין היכן צריכים למקם את הבלונים. בעוד אני מסייר איתה במקום, הנחתי את מיכל הגז בפינה. אחד העובדים (אדם מבוגר למדי שממש לא היה צפוי שיעשה שטויות) עבר במקום, ראה את מיכל הגז והחליט ש"בא לו לקחת שאכטה". הוא ניגש למיכל, הצמיד את פיו וניסה לפתוח את המיכל. אני, שעמדתי במרחק של שני מטרים ממנו זיהיתי את התנועה שעשה וצעקתי לעברו שיפסיק. הוא ממש לא הבין מה אני רוצה ממנו ולמה אני כל כך מתרגש מזה שהוא נוגע בציוד.
הבעיה היתה (חוץ מהתעסקותו בציוד שאינו יודע להפעיל ולא שייך לו) שבמיכל הגז נמצא גז דחוס בלחץ של 200 אטמוספירות. הגז הזה נועד לניפוח בלונים הליום (ואת זה עושים תוך חיבור וסת לחץ מאחר והלחץ גדול מידי), הכנסה של גז בלחץ כזה לגוף עלולה בקלות לפוצץ את הריאות ועוד כמה איברים פנימיים בדרך...
אז להבא, כאשר אתם רואים מישהו מנפח ועושה ניפוח בלונים או כאשר אתם קונים בלונים עם הליום, אנא עשו טובה לעצמכם ואל תנשמו את ההליום ובטח שלא ממיכל הגז האוצר בתוכו לחץ גבוה פי כמה ממה שגופכם מסוגל לספוג. אנא שמרו על בריאותכם, זה חשוב הרבה יותר מכל הנאה רגעית של קול מצחיק כזה או אחר. בלונים צריכים לשמח אתכם ולא להוביל אתכם לבית חולים או גרוע מכך.....
 

 

הבלוניסטים © כל הזכויות שמורות