הבלוניסטים

 

הבלוניסטים

סניף צפון:

ת.ד 144 גן השומרון 38825
טלפון: 04-6372484

סניף מרכז:

רמת השרון
טלפון: 03-5400911


 שער בלונים ענק

לב בלונים ענק בגובה 3 מטר

שער בלונים ענק

בלוני מיילר בצורת לב

אשכולות בלונים וכוכבים

עמודי בלונים וקשת בלונים

בלונים בעיצוב חופשי

  בלונים

 
 

בלונים, דפוס משי


במאמר הקודם סקרנו את צורת הכנת הגלופות לדפוס משי על בלונים. כעת נראה איך לוקחים את הגלופות האלה ומשתמשים בהן בפועל לשם הדפסת בלונים. כזכור גלופת המשי עשויה מרשת שנמרחה בג'ל וכעת היא מצופה בחומר קשיח שאינו מאפשר מעבר צבע דרכו והאפשרות היחידה למעבר צבע קיימת דרך החורים שנשארו פתוחים. חורים פתוחים אלו מסודרים בדיוק רב כמו הדמות שאותה אנו רוצים להדפיס על הבלונים. כעת מכניסים את הגלופות לתוך מכונת הדפוס ושופכים לתוכן צבע. מכונת משי להדפסת בלונים חייבת להיות מכונה מדוייקת ביותר בשל העובדה שכל צבע מועבר בנפרד אל הבלונים. למרות הדיוק הרב, בשל גמישותם של בלונים תיתכן סטייה בהדפסת הבלונים כלומר יתכן והמרווח בין שני הצבעים לא יהיה כפי שרצינו.

הבלונים מוכנסים למכונה בזה אחר זה על ידי המפעיל, המכונה מנפחת את הבלון ומעבירה אותו אל תחנת ההדפסה הראשונה כעת הגלופה יורדת על הבלון המנופח ומועכת אותו כאשר הבלון נמעך תחת הגלופה נוצר מהבלון העגול משטח ישר שעליו ניתן להדפיס. מגב שנמצא על הגלופה מנגב את הצבע ומעביר אותו על פני כל הגלופה. הצבע חודר דרך החורים הפתוחים אל הבלון ומדפיס עליו את הדמות שעל הגלופה. כעת הגלופה מתרוממת והבלון מועבר לתחנת ייבוש. לאחר ייבוש הצבע הבלון מוכנס לתחנת הדפסה נוספת לשם הדפסתו בצבע נוסף. בתחנת הדפסה זו שוב עובר הבלון את התהליך שעבר בתחנת ההדפסה הקודמת ומשם הוא שוב מועבר לתחנת ייבוש. התהליך חוזר על עצמו עד אשר הבלון מודפס בכל הצבעים שרצינו. בסוף התהליך המכונה מוציאה את האוויר מהבלון.

 ליצנים או דיילים הם פתרון נחמד לחלוקת הבלונים המודפסים. הם ינפחו אותם עבורכם בהליום או באוויר (עם מקלונים) ויחלקו אותם בכנסים, תערוכות או לעוברים ושבים במקום.

 

הבלוניסטים © כל הזכויות שמורות