הבלוניסטים

 

הבלוניסטים

סניף צפון:

ת.ד 144 גן השומרון 38825
טלפון: 04-6372484

סניף מרכז:

רמת השרון
טלפון: 03-5400911


 שער בלונים ענק

לב בלונים ענק בגובה 3 מטר

שער בלונים ענק

בלוני מיילר בצורת לב

אשכולות בלונים וכוכבים

עמודי בלונים וקשת בלונים

בלונים בעיצוב חופשי

  בלונים

 
 

שיטה שניה: דפוס משי – הכנת הגלופות להדפסה.


דפוס משי בעיקרו הינו שיטת דפוס בה משתמשים ברשת צפופה כדי ליצור גלופה. היתרון של הדפסת בלונים בשיטה זו לעומת הדפסת בלונים בדפוס אופסט הינו איכות ההדפסה על גבי הבלונים. בהדפסת בלונים בדפוס משי מתקבלת שכבת צבע עבה פי עשר מהשיכבה המתקבלת כאשר מדפיסים בלונים בדפוס אופסט. תהליך הייצור של הגלופה מורכב יותר ויקר יותר ולכן משתמשים בשיטה זו להדפסת בלונים בכמויות גדולות.

תהליך ייצור הגלופה מתחיל בכך שלוקחים מסגרת עליה מתוחה רשת צפופה ומורחים אותה בשיכבה דקה של אמולסיה. האמולסיה הוא חומר דמוי ג'ל הרגיש לאור, ולכן כל התהליך מתבצע בחדר חושך כאשר חומר זה בא במגע עם אור הוא מתקשה.

מדפיסים על גבי שקף את הגרפיקה שרוצים להעביר אל הבלון. שקף זה מונח על גבי הרשת שנמרחה קודם לכן באמולסיה והרשת עם השקף מונחים בתוך מקרן. המקרן מקרין אור על הרשת המרוחה באמולסיה והאמולסיה מתקשה כמעט כולה. השטח היחיד שאינו מתקשה הוא השטח שמוסתר על ידי החלק המודפס בשקף. כעת אנו מוציאים את הגלופה מהמקרן ושוטפים אותה. כל החלק שלא התקשה נשטף החוצה ומה שאנו מקבלים זה את מה שרצינו להדפיס על הבלון, בדיוק מה שהדפסנו קודם לכן במדפסת. על תהליך זה יש לחזור עבור כל אחד מצבעי ההדפסה בנפרד, כלומר גלופה אחת לכל צבע שאנו רוצים להדפיס על הבלון. אם אנו מדפיסים יותר מצבע אחד אנו נדרשים להפריד בין הצבעים לפני הדפסתם על השקף כדי שלאחר ההקרנה נקבל גלופה נפרדת לכל צבע שיודפס על הבלונים.

לאחר הכנת הגלופות מתבצע שלב הדפוס, אבל זה כבר עניין למאמר נפרד....

 

 

הבלוניסטים © כל הזכויות שמורות