הבלוניסטים

 

הבלוניסטים

סניף צפון:

ת.ד 144 גן השומרון 38825
טלפון: 04-6372484

סניף מרכז:

רמת השרון
טלפון: 03-5400911


 שער בלונים ענק

לב בלונים ענק בגובה 3 מטר

שער בלונים ענק

בלוני מיילר בצורת לב

אשכולות בלונים וכוכבים

עמודי בלונים וקשת בלונים

בלונים בעיצוב חופשי

  בלונים

 
 

איך מייצרים בלונים?


בלונים מיוצרים מסוג של גומי הנקרא לטקס. צבע הבלון נקבע על ידי פיגמנטים המוחדרים אל הלטקס. בשלב הראשון בתהליך ייצור הבלון מערבבים את הלטקס עם פיגמנטים אורגניים ואי אורגניים המחזירים אורך גל מסויים של האור הנראה. לדוגמא: אם אנו חפצים לייצר סדרת בלונים בצבע כחול אנו נערבב בלטקס פיגמנטים שכאשר נוגע בהם אור מוחזר מהם אך ורק האור בעל אורך הגל הכחול אותו אנו רואים, הגוון אותו אנו מעוניינים להעניק לבלונים שלנו.

לסוג הפיגמנטים הצובעים את הלטקס ישנה חשיבות מכרעת על חוזקו של הבלון שייוצר בסוף התהליך. אם חלקיקי הפיגמנטים גדולים מדי הם עלולים לפגוע ברצף הקיים של חלקיקי הלטקס ובכך להחליש את הקשר ביניהם ולהחליש את חוזקו של הבלון. בנוסף אם אנו חפצים בבלונים חזקים עלינו להשתמש בפיגמנטים שאינם יוצרים תגובה כימית עם הלטקס. תגובה כימית מעין זו עלולה להוביל להחלשות הלטקס וכתוצאה מכך לבלון חלש ובעל איכות נמוכה יותר.

הלטקס בו משתמשים לבלונים הינו תוצר של עץ הגדל במלזיה. הלטקס עצמו הינו בעצם לשד העץ. כאשר מפיקים את הלטקס מן העץ הוא נראה כמו חלב והוא מועמס למיכליות גדולות אשר מובילות אותו דרך הים אל המפעלים המייצרים ממנו בלונים ומוצרים נוספים להם הוא נדרש. כדי לייצר בלונים יש צורך בהוספת חומרים שונים לתוך הלטקס: זרזים, פיגמנטים, שמן ומים.

בשלב הבא הלטקס כבר מוכן לתהליך ייצור הבלונים. הלטקס מועבר למיכל גדול פתוח שמשמש לטבילת התבניות שבהן מיוצרים הבלונים בשלב הבא.

בלונים מיוצרים באמצעות טבילת תבניות בצורת בלונים בתוך מיכל הלטקס הפתוח והרמתם.

איך בדיוק מתבצע תהליך ייצור הבלונים?

ניתן לקרוא במאמר הבא....

 

 

הבלוניסטים © כל הזכויות שמורות