הבלוניסטים

 

הבלוניסטים

סניף צפון:

ת.ד 144 גן השומרון 38825
טלפון: 04-6372484

סניף מרכז:

רמת השרון
טלפון: 03-5400911


 שער בלונים ענק

לב בלונים ענק בגובה 3 מטר

שער בלונים ענק

בלוני מיילר בצורת לב

אשכולות בלונים וכוכבים

עמודי בלונים וקשת בלונים

בלונים בעיצוב חופשי

  בלונים

 
 

בלונים יכולים להרים אדם ?


בכל פעם שאנשים רואים אותי מנפח בלונים בהליום הם שואלים "האם הבלונים יכולים להרים אותי?" חלק מהאנשים מתבדחים ואומרים "תיזהר שלא תעוף לשמיים".
טוב, אז כנראה שהגיע הזמן לתת תשובה מסודרת לכל מי שמתעניין בתעופה עם בלונים.
ראשית ניגש לעובדות:
העובדה הראשונה והחשובה מכל היא שבלון בגודל סטנדרטי שמנופח בהליום יכול לשאת כשבעה גרם. כושר הנשיאה הזה הוא מיד לאחר ניפוח הבלונים. כל שעה שעוברת מרגע הניפוח מקטינה את כושר הנשיאה של הבלונים בחצי גרם.
העובדה השניה והחשובה לא פחות היא שניפוח בלונים דורש זמן. כבר ידוע לנו כושר ההרמה של הבלונים אבל, אם ננפח בלונים בהליום (ובמיוחד אם ננפח כמות ענקית של בלונים) אזי כאשר ננפח את הבלון האחרון, הבלון הראשון לא יהיה בעל אותו כושר הנשיאה שהיה לו בתחילת "חייו".
עכשיו נפנה לרגע לחישוב קטן. אם אדם ממוצע שוקל בסביבות ה 70 קילו גרם, אנו זקוקים לעשרת אלפים בלונים כדי להרים אותו (שבעים אלף גרם לחלק לשבעה גרם).
מסקנה, הדבר אפשרי אבל די בעייתי. בשל הכמות הרבה שצריך לנפח.
ניתן להתגבר על הבעיה בשני אופנים:
הדרך הראשונה היא לגייס כוח אדם רב אשר מיומן בניפוח בלונים בהליום, כך בלוני ההליום ינופחו במהירות ובטרם יחלשו בצורה משמעותית הבלונים ראשונים שנופחו. הדרך הזאת לא נראית לי יעילה במיוחד כי מדובר באופרציה שיהיה קשה מאד לעמוד בה.
הדרך השניה, (הרבה יותר יעילה) היא להשתמש בבלוני ענק. ישנם בלונים בעלי קוטר של 3 מטר. בלונים אלה בעלי כושר נשיאה גדול משמעותית מבלונים סטנדרטיים. הסיבה לכך היא שמשקלו של הבלון ביחס לנפחו קטן בהרבה מאשר באפשרות של ניפוח בלונים סטנדרטיים. אם ניקח כמות גדולה של בלונים גדולים, זמן הניפוח יהיה קטן מאד (להערכתי פחות משעה) ונוכל להרים באמצעותם משקל רב יותר.
טוב, אז הגענו למסקנה שאכן ניתן להרים אדם באמצעות בלונים. עכשיו נפנה לבעיה האמיתית – איך להוריד אותו?
במאמר קודם שפרסמתי באתר סיפרנו על כומר שהמריא אל על באמצעות בלונים גדולים. מטרתו של הכומר היתה גימיק פרסומי לשם איסוף תרומות לכנסייה בעיירה שלו. תכניתו של הכומר היתה להתרומם באוויר, לרחף כמה קילומטרים בודדים ולפוצץ את הבלונים באמצעות רובה ציד שלקח עימו וכך לנחות לאיטו אל הקרקע. מה שקרה בפועל זה שהכומר המריא אל השמים והרוח דחפה אותו לעבר הים. בתוך דקות בודדות הוא נעלם מהעין. כוחות רבים הוזעקו למקום, כולל מסוקים וסירות שיטור ימי. לאחר שבוע של חיפושים (כשכמעט והחליטו להפסיק את החיפושים ורק לחץ מצד הכנסייה הוביל להמשכתם), נמצא צרור של בלונים צץ על פני הים. כוחות החילוץ משו את הבלונים מהים ומצאו את גופתו של הכומר כשהיא קשורה אליהם וחצי אכולה.
וזה מוביל אותי אל המסקנה הסופית. בלונים לא נועדו להרים אדם אל השמיים (למרות שיש אפשרות טכנית לעשות את זה). אם ממש בא לכם לעוף, קחו מטוס – הרבה יותר יעיל, יותר בטוח והכי חשוב, הטיסה (בדרך כלל) מסתיימת בנחיתה רכה בשדה התעופה.
בלונים – עדיף להשאיר לעיצובים ומסיבות.... טיסה נעימה....
 

 

הבלוניסטים © כל הזכויות שמורות